Archiwum Imprez Klubu Raszyn w sezonie 2011-2012"Przejdź do imprez sezonu 2012-2013


"Sielska Senioriada"
30 czerwca na terenie Muzeum Rolnictwa w Szreniawie odbyła się X Senioriada , impreza łącząca we wspólnej zabawie aż cztery kluby seniora: Rondo, Kopernik, Dopiewo i Raszyn.
Podczas pikniku Seniorzy mogli aktywnie brać udział w konkurencjach zręcznościowych tj. rzut beretem na odległość, rzut kaloszem do celu , puszczanie baniek mydlanych.
Przejażdżka bryczką, konkurs dojenia krowy i wiele innych atrakcji przygotowanych na ten dzień powodowały wspaniałą atmosferę "Sielskiej Senioriady".
Bardzo ciekawym i kolorowym widowiskiem był występ zespołu ludowego "Wiwaty" z Pobiedzisk a nasz zaprzyjaźniony zespół "City Band" połączył naszych Seniorów w wspólnym śpiewie i tańcu.


16 czerwca odbył się dziesiąty turniej szachowy z okazji dnia dziecka.
W turnieju wzięło udział 27 młodych zawodników dopingowanych przez swoich opiekunów.
Rywalizacja na szachownicach odbywała się w 7 rundach tempem gry P'15.
Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały nagrody a turniej sędziował
Pan Włodzimierz Garbarek." OPERA NA RASZYNIE"
W poniedziałek 28 maja na "raszyńskiej scenie" mogliśmy obejrzeć i wysłuchać operę "Poszukiwany żywy lub martwy" w reżyserii Maestro Eugeniusza Zdańskiego.
Spektakl został oparty na motywach opery D. Aubera "Fra Diavolo", G. Bizeta "Carmen" , zabrzmiała również w nim piękna "barkarola" z "Opowieści Hofmana" J. Offenbacha.
Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów i absolwentów Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego.
Było to jedno z większych wydarzeń artystycznych Klubu Raszyn w tym sezonie.
Publiczność składająca się głównie z mieszkańców dzielnicy Grunwald gromkimi brawami oklaskiwała młodych wykonawców niemalże przy każdej nadarzającej się okazji.
Cieszy fakt, że nawet w małym osiedlowym klubie można wystawić wielką operową sztukę.
"INTEGRACYJNY FESTYN RODZINNY"
W sobotę 26 maja z okazji "Dnia Dziecka w Dniu Matki" Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 80 i Klub Raszyn na terenie szkolnym zorganizowali pierwszy "Integracyjny Festyn Rodzinny".
Podczas festynu w programach artystycznych zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas. Odbyły się liczne konkursy przygotowane przez nauczycieli szkoły, oraz instruktorów klubowych.
Uczestnicy zajęć "Studio Piosenki" oraz tańców orientalnych "Sogdiana" , zaprzyjaźniony z klubem zespół muzyczny "City Band" to propozycje artystyczne przygotowane przez klub.
Poza sceną przez cały czas mieszkańcy osiedla mogli korzystać z wielu "stanowisk rozrywki" przygotowanych specjalnie na ten dzień takich jak: ping-pong, szachy, strzelnica, kręgle, rzutki, tor przeszkód, szczudła,
dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z kolorową chustą klanza.
Na zakończenie festynu została przeprowadzona licytacja prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkoły. Całkowity dochód z festynu został przekazany na rzecz doposażenia szkoły w nowy sprzęt dydaktyczny dla uczniów.
Cieszy fakt , iż wspólnymi siłami: Rodziców, Nauczycieli i Klubu, można stworzyć coś co bawi a jednocześnie ma pozytywny wpływ na wychowanie i wykształcenie naszych młodych mieszkańców osiedla.
POPISY TANECZNE PRZEDSZKOLAKÓW DLA RODZICÓW
W środę 23 maja około 50 przedszkolaków z przedszkola mieszczącego się przy ul.Kłuszyńskiej prezentowało swoje umiejętności taneczne nabyte podczas zajęć prowadzonych przez Panią Elenę Kaliszewską.

"FESTYN PARAFIALNY" - parafia Chrystusa Króla
W niedzielę 20 maja Klub Raszyn podczas festynu przygotował:
- "atrakcje dla najmłodszych"
- "stanowiska strzeleckie" (wiatrówki i łuki)
- "integracyjne zabawy z chustą"
- "symultanę szachową""MAJÓWKA Z RODZINĄ"
W niedzielę 13 maja odbył się festyn organizowany przez Parafię pw.Świętego Krzyża
Klub Raszyn podczas festynu przygotował "atrakcje dla najmłodszych"


21.04.2012 Zabawa wiosenna z zespołem "City Band"
"Podkoziołek"
18 lutego odbyła się ostatnia zabawa w tym karnawale. Goście zaproszeni, w większości seniorzy z klubu Raszyn oraz mieszkańcy osiedla, poprzebierani byli
w najróżniejsze stroje wedle własnych pomysłów. Cyganki, wróżki, biedronka i pszczółka, piraci kowboje oraz wiele najdziwniejszych postaci z bajek i krainy fantazji bawiło się doskonale podczas zabawy prowadzonej przez szejka.
Balik Krasnoludkowy
11 lutego odbył się balik krasnoludkowy dla najmłodszych mieszkańców z Raszyna i okolic. Jeden z krasnoludków został podstępem zamieniony przez złą czarownicę w kamień , na całe szczęście dzieci, które chętnie wykonały wszystkie spisane w księdze krasnali zadania , bawiąc się przy tym doskonale, zdołały zdjąć zaklęcie a czarownica została połknięta przez dobrego rekina z Grunwaldu. To już ostatni balik w tym karnawale. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku , w zupełnie innej bajce. Zdjęcia oraz filmiki w zakładance Zajęcia dla dzieci

Balik 7.2.2012 w którym udział wzieły klasa 1 a 1 b oraz zerówka z szkoły podstawowej nr80.


Impreza która odbyła się 04.02.2012 przy zespole "Horbik i zespół"
Kolejna impreza karnawałowa która odbyła się 28.01.2012


26 stycznia odbył się "balik krasnoludkowy" klasy 1 oraz zerówki SPKSW
25 stycznia odbył się "balik krasnoludkowy" klas II Szkoły Podstawowej nr 80 im. Kornela Makuszyńskiego
Poniżej link do zdjęć użyczony przez Panią Martę Szachniuk
Link do zdjęć


19 stycznia odbył się "balik krasnoludkowy" klasy II i III SPKSW
Po raz kolejny "zła czarownica z Raszyna" krasnala Hałabałę w kamień zamieniła, lecz dzięki wykonanym zadaniom przez bawiące się dzieci , wszystko dobrze się skończyło.
Impreza noworoczna 14.01.2012

"GWIAZDA ORIENTU"
W niedzielę 15 stycznia dla ok. 180 widzów występowały uczennice "Szkoły Tańca Orientalnego - Sogdiana" która swoje cykliczne zajęcia prowadzi na terenie klubu Raszyn.
Szczegółowe informacje na temat działalności szkoły w zakładce po prawej stronie.BALIK KRASNOLUDKOWY SP 90
W piątek 13 stycznia klasy Ic i IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 90 uczestniczyły w baliku przygotowanym przez klub. Tegoroczne baliki to przede wszystkim zabawa prowadzona przez krasnoludki , podczas której dzieci muszą wykonać szereg zadań by zdjąć zaklęcie rzucone przez złą "Czarownice z Raszyna" na skamieniałego krasnala. Impreza się udała i chociaż odczarowany krasnal szybciutko gdzieś się schował, to jednak zdążył swoim wybawcom dzieciom zostawić worek z nagrodami.


VIII Gwiazdkowy Turniej Weteranów i 35 lecie sekcji szachowej.
To już 35 lat odkąd na terenie Klubu Raszyn działa sekcja szachowa. Założycielem i opiekunem sekcji do dnia dzisiejszego jest Pan Krzysztof Grzesiński. Przez te wszystkie lata "raszyńscy szachiści" zbudowali bardzo silną pozycję swojej pasji. Przynajmniej raz w miesiącu organizowane są turnieje szachowe
w klubie, w których uczestniczą także szachiści przyjezdni. Nasza drużyna często także wyjeżdża na turnieje do innych miast Polski. Od kilku lat dla "Weteranów szachowych" organizowane są w roku dwa specjalne turnieje: letni i zimowy. Podczas VIII Gwiazdkowego Turnieju Weteranów 44 graczy zasiadło przed szachownicą i stoczyło ze sobą 9- rundową walkę. Po 5 rundzie tradycyjnie nastąpiła przerwa , podzielono się opłatkiem , złożono sobie życzenia oraz przy wspólnym stole wypito kawę i zjedzono pączka. Turniej trwał przeszło 5 godzin. Sędziował Pan Leon Miklosik, a zwyciężył Pan Przemysław Ereński.

W Poniedziałek 12 grudnia ok. 70 Nauczycieli zasiadło wspólnie przy stole wigilijnym by przełamać
się opłatkiem , skosztować Karpia i przede wszystkim złożyć sobie najlepsze życzenia. Atmosfera spotkania była iście świąteczna.
Jasełka w wykonaniu "małych artystów" z przedszkola nr. 67 oraz wspólne śpiewanie kolęd z zespołem "Retro" w którym jednym z wykonawców jest seniorka z Klubu Raszyn
Pani Jadwiga Borucka.

"Andrzejki - bawmy się razem" 30 listopada za sprawą magii i czarów sala raszyńska zamieniona została w "krainę wróżb" .
Podczas wspólnej zabawy dzieci i dorosłych sprawdzona została najbliższa przyszłość a zadania jakie należało wykonać zostały przez wszystkich uczestników doskonale zrealizowane.
Lanie wosku , obierki jabłuszek , pływające łupinki orzechów oraz kot przepowiadający marzenia, to tylko część atrakcji przygotowanych przez klub w ten wyjątkowy wieczór.
"Raszyńskie Andrzejki"
26 listopada w sali klubu przy ul. Rynarzewskiej odbyła się zabawa andrzejkowa.
Uczestnikom zapewne nie brakowało tańców, humoru , wyśmienitej rozrywki, a całości dopełniały oczywiście wróżby przeplatane konkursami z nagrodami.
Wspaniale bawiących się gości klubu uwieczniła lokalna telewizja WTK "Grunwald". Następna zabawa taneczna odbędzie się 14 stycznia 2012r.
W piątek 25 listopada odbyły się warsztaty kulinarne "kuchenne rewolucje" dla mieszkańców osiedla Raszyn.
Warsztaty poprowadziły trzy Panie (Renata Bąkowska , Karolina Makowska , Maria Czajka) , cieszy fakt , iż dwie panie są mieszkankami naszego osiedla.
Podczas spotkania na sali wyczuć można było nie tylko zapachy wypieków, ale też sympatyczną atmosferę.


23 Listopada odbyło się pierwsze spotkanie dla dzieci i ich opiekunów z cyklu "Bawmy się razem"W piątek 18 listopada na terenie Klubu odbyły się "Andrzejki" Klubu Puszystych - "Superlinia".
Atmosfera zabawy była wyśmienita a wróżby, jakie tego wieczoru się pojawiły, rozbawiły Panie, które zrzucając swoje słodkie kilogramy, pląsały po raszyńskiej sali.


W piątek 28 października 2011r. na terenie klubu już po raz szósty odbył się turniej warcabowy dla czterech drużyn z Środowiskowych Domów Samopomocy : "Iskra", "Pogodni" , "Ognik" , "Sokoły". Punktualnie o godzinie 10:00 w losowo wybranych konfiguracjach naprzeciw siebie zasiedli zawodnicy
i rozpoczęła się pierwsza z siedmiu rund , pod bacznym okiem sędziego Pana Włodzimierza Garbarka. Cały turniej trwał blisko trzy godziny , chociaż czas w tak miłym towarzystwie upływał naprawdę szybko. Nie brakowało oczywiście kibiców poszczególnych drużyn , którzy gorąco dopingowali swoje ekipy w przerwach posilając się ciasteczkami i studząc emocje chłodnymi napojami. Puchary , dyplomy i medale ufundowane przez Radę Osiedla Grunwald-Południe wręczał Przewodniczący Rady Pan Jerzy Mencel. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie niespodzianki. Zawody przebiegały w atmosferze zdrowej rywalizacji a uśmiechy na twarzach zawodników radowały nie tylko opiekunów , ale również organizatorów.Obchody Święta Edukacji Narodowej
Dnia 17 października na terenie klubu około 70 nauczycieli spędziło mile przedpołudnie przy wspólnym posiłku
Program artystyczny zaprezentowali "mali artyści" z przedszkola nr. 67 mieszczącego się przy ulicy Albańskiej
Występ przedszkolaków bardzo przypad do gustu gościom znajdującym się na sali, były brawa poczęstunek
kwiaty oraz słodkości dla "maluchów"


Impreza dnia 15.10.2011

Pierwsza zabawa taneczna w tym sezonie z licznymi konkursami, tańcami